Godziny otwarcia Pon – Pt 8 – 17

Zadzwoń: 696 428 948
Techglow - Frezowanie, skrawanie, toczenie, logo

Wiercenie i gwintowanie otworów

Wiercenie i gwintowanie otworów

Obróbka CNC umożliwia wytwarzanie produktów o określonych parametrach, w szybki i efektywny sposób. Metoda pozwala również na wykonanie większej ilości elementów o identycznym kształcie. Wśród rodzajów tego typu obróbki zaliczamy m.in. frezowanie CNC, toczenie CNC, gwintowanie CNC i wiercenie CNC.
Gwintowanie i wiercenie otworów to dwie różne czynności. Wiercenie polega na wykonaniu gładkiego otworu w materiale przy użyciu specjalnego wiertła. Podczas czynności wykorzystywane są najczęściej mobilne narzędzia (wiertarki), ale nie tylko. Zdarza się, że rodzaj obrabianego materiału, jak również rodzaj otworu wymaga wykorzystania większych maszyn, jak frezarki lub tokarki. Precyzyjne ułożenia wiertła w dowolnej płaszczyźnie umożliwia wykonanie niemal każdego rodzaju otworu o zadanej głębokości i szerokości. Wykorzystanie sterowanych numerycznie urządzeń umożliwia wykonywanie powtarzalnych elementów w dużych ilościach. Zdecydowanie lepsza jest też jakość wywierconych otworów, tym bardziej w grubych materiałach.
Gwintowanie CNC polega na wytworzeniu gwintu z boku otworu. Metoda wykorzystywana jest do wykonywania otworów w różnego rodzaju konstrukcjach, w których umieszczane są śrubki lub inne elementy łączące. Gwintowanie uznawane jest za rodzaj obróbki wiórowej.
Wyróżniamy dwa rodzaje gwintowania: wewnętrze i zewnętrzne. Pierwszy polega na wywierceniu otworu, w którym później wykonuje się odpowiednie gwinty. Drugi rodzaj, to odwrotność gwintowania wewnętrznego. W tym przypadku gwintuje się wystające elementy, czyli pręty (przy użyciu narzynek nakładanych na pręt).
Gwintowanie przy użyciu maszyn CNC jest dużo bardziej efektywne i precyzyjne, w porównaniu z gwintowaniem ręcznym. Metoda pozwala również wykonywanie gwintów na różnego rodzaju materiałach: stali, miedzi, cyny, metali miękkich, tworzywach sztucznych.

Usługi wiercenia i gwintowania

Wiercenie i gwintowanie otworów przy użyciu maszyn sterowanych numerycznie jest metodą niezwykle precyzyjną i wydajną. W ramach tego typu obróbki oferujemy:

  • wiercenie;
  • pogłębianie średnicy otworów;
  • pogłębianie otworów;
  • rozwiercanie;
  • gwintowanie.

Poprawnie wykonany proces wiercenia i gwintowania wymaga specjalistycznych umiejętności. Właściwy dobór gwintowników i wierteł, ustawienie odpowiednich parametrów skrawania, prawidłowa obsługa maszyny, to tylko kilka czynników, które wpływają na prawidłowy jego przebieg. 

W Tech Glow posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie, które umożliwia bezpieczną i efektywną realizację powierzonych nam projektów. Nowoczesna narzędzia, maszyny i rozwiązania technologiczne gwarantują wysoki poziom wykonywanych przez nasz usług.