Godziny otwarcia Pon – Pt 8 – 17

Zadzwoń: 696 428 948
Techglow - Frezowanie, skrawanie, toczenie, logo

Toczenie CNC

Toczenie CNC

Toczenie CNC – TechGlow Łódź

Toczenie CNC to jeden ze sposobów obróbki skrawaniem. Metoda polega na usuwaniu warstw materiały przy pomocy narzędzia skrawającego (noża). Obrabiany przedmiot wykonuje ruch obrotowy, a nóż ruch płaski liniowy lub krzywoliniowy. Cały proces odbywa przy wykorzystaniu tokarki CNC. Toczyć można powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne. W wyniku obróbki powstają elementy, które posiadają kształty brył obrotowych.

Toczenie metalu i innych materiałów przy użyciu obrabiarek numerycznych gwarantuje niezwykle sprawną i precyzyjną obróbkę. Umożliwia produkcję seryjną, w wyniku której produkty cechują się takimi samymi (zadanymi w projekcie) parametrami.

Usługi toczenia metali i tworzyw sztucznych

Toczenie CNC stali

Toczenie CNC stali to metoda, która znajduje zastosowanie w wieli gałęziach przemysłu. W wyniku procesu tego typu obróbki powstają detale, ale także całe podzespoły, które posiadają kształty brył obrotowych (stożki, walce, kształty kuliste). W zależności od ustawienia noży względem obrabianego obiektu toczenie stali dzielimy na: toczenie wzdłużne, toczenie poprzeczne i toczenie kształtowe.
Obróbka stali wymaga posiadania wyspecjalizowanej wiedzy i doświadczenia. W zależności od zawartości pierwiastków stopowych, procesu wytwarzania czy obróbki cieplnej różni się jej obrabialność.

Toczenie CNC aluminium

Aluminium jest materiałem wytrzymałym i dość miękkim, dlatego jego obróbka jest stosunkowo prosta. Toczenie CNC aluminium wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad, które ograniczą ryzyko np. powstania odkształceń. Kluczowe jest to, aby obrabiany obiekt obracał się z wysoką szybkością. Wiąże się to z faktem, że aluminium jest dosyć miękkie.
Toczenie aluminium wymaga posiadania wiedzy, doświadczenia, ale również odpowiednich maszyn i narzędzi. Tokarka musi posiadać spore możliwości prędkościowe.

Toczenie tworzyw sztucznych

Elementy wykonane z różnego rodzaju materiałów syntetycznych muszą cechować się precyzją wykonania i wysoką jakością. Toczenie tworzyw sztucznych wymaga wiedzy i doświadczenia, które pozwolą dobrać konkretny sposób obróbki i wprowadzić odpowiednie parametry, co zapewni osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

Toczenie metalu – dlaczego my?

Toczenie stali, aluminium czy różnego rodzaju tworzyw sztucznych wymaga wiedzy, doświadczenia, nowoczesnych maszyn, wysokiej jakości narzędzi, zaawansowanych technologicznie rozwiązań. W Tech Glow posiadamy to wszystko i nie tylko. Także odpowiednio wyszkolony i wyspecjalizowany zespół naszych operatorów i programistów to gwarancja wysokiej jakości usług i precyzyjnie realizowanych projektów.
Jeśli interesuje Cię profesjonalne toczenie metalu lub innych materiałów i szukasz specjalistów, to skontaktuj się z nami.